Hyundai NEXO

SUV nowej generacji zasilany ogniwami paliwowymi.Nowy Hyundai NEXO Bydgoszcz

Hyundai NEXO to nowoczesny SUV, który zrewolucjonizował koncepcję pojazdu napędzanego ogniwami paliwowymi. Wyróżniający się największym zasięgiem wśród masowo produkowanych pojazdów, NEXO wykorzystuje zaawansowaną technologię ogniw paliwowych, umożliwiając bezemisyjną jazdę. Jego eleganckie wnętrze oferuje komfortową podróż, wspomaganą nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak 12,3-calowy ekran dotykowy i funkcje SmartSense, z automatycznym parkowaniem i systemem monitorowania martwego pola na czele. Dodatkowo, NEXO dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, korzystając z najnowszych technologii, takich jak systemy FCA i RSPA, które sprawiają, że jazda staje się bardziej bezpieczna i komfortowa. W pełni zasługujący na miano pojazdu przyszłości, Hyundai NEXO redefiniuje standardy mobilności ekologicznej.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami naszego autoryzowanego salonu Hyundai, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i umówią Państwa na jazdę testową!Hyundai Nexo 2024

Nadchodzi czystsza przyszłość.

Hyundai NEXO to innowacyjny SUV, który wykorzystuje technologię wodorowych ogniw paliwowych, stanowiąc rewolucję w dziedzinie zrównoważonego transportu. Połączenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych z futurystycznym designem czyni ten pojazd niezwykle atrakcyjnym dla miłośników nowoczesnych rozwiązań.


Inspirowany naturą.

Eleganckie, dynamiczne kształty pozwalają nowemu modelowi NEXO wyróżnić się spośród konkurencyjnych pojazdów. Design nadwozia sugeruje poruszanie się płynącym strumieniem wody, który jest jedynym efektem ubocznym podczas korzystania z paliwa.

Hyundai Nexo wydajność

Wydajny.

Zarówno dzięki niezrównanej wydajności ogniw paliwowych, jak i szybkości procesu tankowania, Hyundai NEXO gwarantuje nieosiągalny zasięg wynoszący imponujące 666 kilometrów (wg standardów WLTP).

Hyundai Nexo 2024

Elegancki.

Elegancko ukształtowane okna oraz dach, zdający się delikatnie unoszący w powietrzu, nadają nowemu modelowi NEXO płynny i charakteryzujący się precyzją wygląd, który prezentuje się imponująco z każdej perspektywy.

Hyundai Nexo wyświetlacz

Wyposażony.

Wyposażony w szeroką gamę zaawansowanych systemów łączności i wygodnych funkcji, Nexo umożliwia łatwy dostęp do wszystkiego, co jest dla Ciebie ważne.

Stylistyka

Zaprojektowany z myślą o efektywności.

Precyzyjnie zoptymalizowane nadwozie NEXO charakteryzuje się elegancją i zostało dokładnie dostosowane do osiągnięcia optymalnej aerodynamiki, mającej na celu minimalizację zużycia paliwa. Osiągnięto imponujący współczynnik oporu powietrza na poziomie zaledwie 0,329.

Hyundai Nexo tunel powietrzny

Tunel powietrzny w słupku D.

Specjalnie skonstruowany przepływ powietrza w słupku D skutkuje redukcją oporu powietrza i doskonali aerodynamikę. W połączeniu z wydłużonym spojlerem tylnym oraz ukrytą wycieraczką tylną, tworzy to fascynujące rozwiązanie wizualne, które nadaje wrażenie „unoszącego się dachu”.

Ukryte klamki.

Analizując bryłę nowego modelu NEXO, z łatwością można zauważyć brak tradycyjnych klamek drzwi. One zostały dyskretnie schowane i wysuwają się po naciśnięciu przycisku przez kierowcę. Co więcej, automatycznie się ukrywają, gdy pojazd rozpoczyna ruch i przekracza prędkość 3 km/h.

Hyundai Nexo chowane klamki

Nexo wloty powietrza

Wloty powietrza.

Zaplanowane w celu poprawy aerodynamiki, wloty powietrza w okolicach nadkol prezentują się niezwykle atrakcyjnie i zoptymalizowane, by sprawnie kierować przepływ powietrza przez obszar nadkol.

Hyundai Nexo grill

Kaskadowy grill.

Będący wizytówką stylistyczną Hyundaia kaskadowy grill został przeprojektowany w celu dopasowania do charakterystycznych przednich świateł NEXO.

Hyundai Nexo 2024 felgi

Aluminiowe felgi.

Eleganckie aluminiowe obręcze o średnicy 17” i 19”, dedykowane specjalnie dla modelu NEXO, zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji aerodynamicznej. Ich celem jest zapewnienie płynnego przepływu maksymalnej ilości powietrza nad kołami, przy jednoczesnym skutecznym chłodzeniu hamulców.

Hyundai Nexo lampy LED

Zespolone lampy LED.

Niepowtarzalna linia światła LED, delikatnie ugięta, rozciąga się przez całą przednią część pojazdu, płynnie przechodząc w diodowe światła do jazdy dziennej na obu stronach. W połączeniu z umieszczonymi niżej reflektorami LED tworzy to układ, który jednoznacznie wyróżnia NEXO spośród innych pojazdów na drodze.

tylne lampy LED

Zespolone światła tylne LED.

Spójne tylne lampy charakteryzują się lśniącymi soczewkami zewnętrznymi, które znacząco podkreślają ich estetykę. Doskonale dopasowane światła stopu i tylne kierunkowskazy nie tylko prezentują się pięknie, ale również zapewniają doskonałą widoczność.

Wnętrze

Wnętrze, które inspiruje.

Nowoczesne i praktyczne wnętrze Hyundaia Nexo zostało starannie stworzone, aby wszystkie istotne funkcje były łatwo dostępne, nie wymagając odrywania wzroku od drogi. Zaprojektowano je z myślą o wygodnym dostępie do wszystkich potrzebnych elementów.

Najnowocześniejsza technologia.

Elegancki i szeroki ekran o przekątnej 12,3” prezentuje mapę nawigacji, informacje dotyczące zużycia energii, interfejs systemu rozrywki oraz kontrolę nad klimatyzacją. Dodatkowo, posiada funkcję podwójnego wyświetlania, co umożliwia jednoczesne korzystanie z dwóch ekranów. System nawigacyjny obsługuje zarówno Apple CarPlay™, jak i Android Auto™, co pozwala na podłączenie telefonu, aby słuchać muzyki, korzystać z funkcji telefonu oraz aplikacji na dużym ekranie. Warto zaznaczyć, że Apple CarPlay™ jest zastrzeżonym znakiem handlowym firmy Apple Inc., a Android Auto™ jest zastrzeżonym znakiem handlowym firmy Google Inc.

Hyundai Nexo wnętrze

tylna kanapa

Przestronne wnętrze.

Hyundai NEXO to nadzwyczajnie wszechstronny SUV, oferujący obszerny bagażnik o pojemności 461 litrów (VDA) oraz obfitość miejsca dla pasażerów. Siedzenia tylne, z łatwością dzielone w proporcji 60/40, mogą być składane, co dodatkowo zwiększa elastyczność przestrzeni bagażowej. Umieszczenie zbiornika wodoru zostało tak opracowane, aby po złożeniu tylnych siedzeń uzyskać zupełnie płaską podłogę.

Hyundai Nexo kierownica wielofunkcyjna

Wielofunkcyjna kierownica.

Utrzymuj kontrolę i łączność. Kierując sportową dwutonową kierownicą, ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące umożliwiają zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem oraz obsługę systemów, takich jak tempomat, Bluetooth czy system audio, z zachowaniem bezpieczeństwa podczas jazdy.

konsola centralna

Panel konsoli centralnej.

Wszystko w zasięgu ręki – wybierz jazdę do przodu, położenie neutralne, cofanie lub tryb parkowania za pomocą wygodnie rozmieszczonych przycisków na konsoli centralnej. Tuż obok znajduje się elektryczny hamulec postojowy.

Hyundai Nexo schowej w konsoli centralnej

Schowek w konsoli centralnej.

Hyundai NEXO jest napędzany silnikiem elektrycznym, dlatego zamiast tradycyjnej dźwigni zmiany biegów, w konsoli centralnej znajdują się przyciski sterujące. Uzyskaną w ten sposób przestrzeń wykorzystano na praktyczny schowek oraz przestrzeń na gniazda USB oraz panel ładowania bezprzewodowego.

Hyundai Nexo zestaw wskaźników

Zestaw wskaźników.

Kompletny zestaw wskaźników LCD o 7-calowym ekranie precyzyjnie prezentuje wszystkie kluczowe informacje dotyczące jazdy. Oprócz danych dotyczących zasięgu i komputera pokładowego, widoczny jest także wskaźnik mocy, umożliwiający monitorowanie wpływu stylu jazdy na zużycie paliwa. System monitorowania martwego pola, reagujący na zmianę pasa ruchu, dostarcza kierowcy widoku z kamer z boku i tylnej części pojazdu.

ekologiczne materiały

Ekologiczne materiały.

Wnętrze NEXO charakteryzuje się zastosowaniem biomateriałów z certyfikatem UL we wszystkich elementach, począwszy od podsufitki z bambusa, poprzez detale wykończenia deski rozdzielczej, tapicerkę, aż po dywaniki podłogowe. Jest to unikalne podejście, które nie miało dotąd swojego odpowiednika w żadnym innym samochodzie, co stanowi powód do dumy.

Łączność

Ciesz się bezproblemową łącznością.

Wyposażony w doskonały zestaw zaawansowanych funkcji łączności i wygody, nowy NEXO pozwala szybko uzyskać dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne.

.

Hyundai Nexo wnętrze

Nawigacja z 12,3-calowym ekranem dotykowym.

Stylowy, centralny punkt deski rozdzielczej to 12,3-calowy ekran dotykowy, umożliwiający intuicyjne korzystanie z różnorodnych funkcji. Dzięki niemu kontrola nad nawigacją, klimatyzacją, odtwarzaniem muzyki czy monitorowaniem najbliższych stacji tankowania wodoru, aktualnego zużycia energii i stanu zbiornika staje się łatwa. Dodatkowo, ekran obsługuje funkcje Apple CarPlay™ i Android Auto™.

ładowarka bezprzewodowa

Ładowanie bezprzewodowe.

Zainstalowany w konsoli centralnej, bezprzewodowy panel ładowania (zgodny ze standardem Qi) umożliwia wygodne ładowanie smartfona bez konieczności używania kabli.

nagłośnienie Nexo

System dźwiękowy KRELL.

System dźwiękowy firmy KRELL zapewnia niezrównaną jakość dźwięku. 8 głośników najwyższej klasy i zewnętrzny wzmacniacz zadowolą gusta każdego miłośnika muzyki.

Osiągi

Najnowocześniejsza technologia.

Hyundai ponownie kieruje przodem w dziedzinie pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Nasz drugi masowo produkowany samochód z ogniwami paliwowymi, Hyundai NEXO, wyróżnia się największym zasięgiem i najwyższą efektywnością, dzięki zastosowanej zaawansowanej technologii ogniw paliwowych.

.

silnik Hyundai Nexo

Najnowocześniejsza technologia ogniw paliwowych.

Z wykorzystaniem innowacyjnego układu ogniw paliwowych, Hyundai NEXO jest prekursorem przyszłości motoryzacji. Ten bezemisyjny SUV oparty na wodorze reprezentuje nową erę. Dzięki doskonaleniu systemów, które miały swoje pierwotne zastosowanie w modelu ix35 Fuel Cell, uzyskano poprawione parametry przyspieszenia i mocy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa.

System rekuperacji.

Wykorzystując silnik elektryczny do hamowania, system rekuperacji Hyundaia Nexo odzyskuje energię, używając jej do ładowania akumulatora.

system rekuperacji

tankowanie

Tankowanie.

Z czasem napełniania wynoszącym zaledwie 5 minut i bezkonkurencyjnym zakresem jazdy wynoszącym aż 666 kilometrów (WLTP), Hyundai Nexo jest dowodem wyjątkowej praktyczności ekologicznego układu napędowego.

Napęd na ogniwa paliwowe.

Fundamentalne składniki, które umożliwiają napędzanie Hyundaia NEXO, to zespół ogniw paliwowych, silnik elektryczny, akumulator i zbiornik wodoru. W procesie, gdzie wodór z zbiornika trafia do ogniw paliwowych, zachodzi jego rozkład na protony i elektrony. Elektrony przemieszczające się przez ogniwa paliwowe generują prąd, zasilając silnik elektryczny. Równocześnie protony reagują z cząstkami tlenu z otaczającego powietrza, co skutkuje produkcją ciepła i wody jako jedynego produktu tego procesu spalania.

.

Krok 1.

Wodór przechowywany w trzech zbiornikach jest dostarczany do ogniw paliwowych.

Krok 2.

Napływ powietrza jest dostarczany do ogniw paliwowych.

Krok 3.

Reakcja powietrza i wodoru wewnątrz ogniw paliwowych generuje energię elektryczną oraz wodę.

Krok 4.

Wytworzona energia elektryczna jest dostarczana do silnika elektrycznego.

Krok 5.

Woda powstająca w wyniku reakcji jest wydalana – jest to jedyna emisja spalin z rury wydechowej modelu NEXO.

Wygoda

Praktyczność nowej generacji.

Komfortowy, praktyczny, inteligentny – Hyundai Nexo ma wszystko czego potrzebujesz do łatwej i bezpiecznej jazdy.

.

Nexo okno dachowe

Okno dachowe.

Wpuść słońce do wnętrza. NEXO jest oferowany z oknem dachowym, które można uchylać i rozsuwać.

ogrzewane i wentylowane fotele

Ogrzewane i wentylowane fotele.

Czy preferujesz uczucie przyjemnego chłodu, czy może ciepła i przytulności? Fotele przednie oferują trzystopniową wentylację oraz funkcję ogrzewania, gwarantując komfortową podróż niezależnie od warunków atmosferycznych.

podgrzewana kierownica

Podgrzewana kierownica.

Dłonie utrzymywane w cieple nawet w mroźne dni. Dzięki podgrzewanej kierownicy, jazda zimą staje się znacznie bardziej komfortowa.

Bezpieczeństwo

Hyundai SmartSense.

Hyundai SmartSense to kompleksowy zestaw zaawansowanych systemów wspomagających jazdę (ADAS). NEXO wyróżnia się na tle innych masowo produkowanych pojazdów, stosując najwyższy poziom ADAS. Nowoczesne technologie obejmują m.in. automatyczne parkowanie oraz funkcje utrzymywania pojazdu na pasie ruchu.

Hyundai Nexo LFA

Asystent utrzymywania pasa ruchu (LFA).

Podczas jazdy z prędkością do 145 km/h, system wspomagający pomaga kierowcy w utrzymaniu pojazdu na środku pasa ruchu zarówno na autostradzie, jak i w obszarze miejskim. System monitoruje pozycję samochodu względem linii na drodze i w razie potrzeby informuje kierowcę dźwiękiem i sygnałem wizualnym. W przypadku braku reakcji kierowcy, system samodzielnie koryguje tor jazdy, przywracając bezpieczne położenie na pasie ruchu.

BCA

Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA).

Dzięki zastosowaniu dwóch czujników radarowych umieszczonych w dolnym tylnym zderzaku, system wizualnie informuje o obecności pojazdów w martwym polu. W przypadku, gdy kierowca aktywuje kierunkowskaz w takiej sytuacji, system generuje dźwięk ostrzegawczy oraz przekazuje ostrzeżenie wizualne.

Nexo FCA

Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA).

System FCA, korzystając z radaru i kamery do obserwacji drogi, automatycznie dokonuje hamowania w przypadku wykrycia gwałtownego zatrzymania pojazdu przed nim lub obecności pieszych na drodze. Początkowo system ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych, a następnie aktywuje skuteczne hamowanie, dostosowując siłę zależnie od stopnia zagrożenia i maksymalnie zwiększając ją tuż przed potencjalną kolizją. Funkcja ta zostaje uruchomiona, gdy system wykryje pojazd, pieszego lub rowerzystę przed samochodem, podczas gdy pojazd porusza się z prędkością przekraczającą 10 km/h.

System podglądu i monitorowania martwego pola

System podglądu i monitorowania martwego pola (BSM, BVM).

System wykorzystuje szerokokątne kamery po obu stronach pojazdu do monitorowania obszarów, które są niewidoczne w lusterkach bocznych. Hyundai jest pierwszym producentem samochodów, który umożliwia kierowcy takie obserwowanie sytuacji z obu stron pojazdu, jest to pierwszy taki system na rynku.

Asystent automatycznego parkowania (RSPA).

Parkowanie staje się prostsze niż kiedykolwiek. System pozwala na autonomiczne parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego, nawet bez obecności kierowcy w pojeździe. Dzięki funkcji RSPA, NEXO może bezproblemowo zajmować miejsce parkingowe, cofając się, po naciśnięciu jednego przycisku.

Asystent automatycznego parkowania

Sprawdź aktualne oferty!


Wszystkie
Electric
Osobowe
SUV
EKO
Sportowe
Zamknij